Nowoczesne wyposażenie

Radiowizjografia RVG

W naszym gabinecie wykorzystujemy do wykonywania zdjęć rentgenowskich RADIOWIZJOGRAFIĘ KODAK 5100. Dawka promieniowania jest ponad dziesięć razy mniejsza w stosunku do klasycznych zdjęć rentgenowskich. Doskonały jakościowo obraz pojawia się natychmiast na monitorze komputera, dając nam możliwość szybkiej diagnozy i podjęcia dalszego planu leczenia.

Endodoncja mikroskopowa

Leczenie kanałowe – polega na usunięciu chorobowo zmienionej miazgi z komory i kanałów zęba oraz wypełnieniu odpowiednim materiałem. Warunkiem sukcesu w leczeniu jest zachowanie sterylności w trakcie opracowywania kanałów poprzez użycie koferdamu. Obfite płukanie środkami dezynfekcyjnymi, opracowanie kanałów przy użyciu narzędzi ręcznych i maszynowych z dokładnym pomiarem ich długości endometrem, a następnie szczelne wypełnienie gorącą gutaperką. Niezwykle ważnym narzędziem pracy dla endodonty jest praca w powiększeniu. Posiadamy jeden z najnowocześniejszych obecnie na rynku mikroskopòw stomatologicznych Leica M320.

Tomografia komputerowa Kodak CS 8100 3D

Najbardziej innowacyjny na świecie tomograf CBCT i pantomograf

INNOWACJE:

– Najłatwiejszy do pozycjonowania pantomograf i tomograf na świecie
– Najwyższa rozdzielczość 3D na świecie 75 μm
– Zawsze Idealne badania 3D w rozmiarze 8×9 cm w optymlnej rozdzielczości 150 μm
– Dynamic colimator – unikalna opatentowana technologia zmiany pola 3D
– Zawsze perfekcyjny pantomograf dzięki unikalnemu systemowi pozycjonowania i poszerzeniu pola widzenia 2D
– Najmniejszy tomograf i pano na świecie
– Brak linii laserowych, specjalny system punktów orientacyjnych do pozycjonowania pacjenta i ergonomiczne zagryzaki powodują że, wykonywanie badań w CS 8100 3D jest łatwiejsze i dokładniejsze niż kiedykolwiek

Znieczulenie komputerowe The WAND

W naszym gabinecie stosujemy znieczulenie komputerowe WAND, które w odróżnieniu od tradycyjnego znieczulenie

Wybielanie zębów metodą BEYOND™, przy użyciu akceleratora Polus®

Wybielanie beyond to lśniące , białe zęby w minimum 45 min. jest to najlepiej oceniany przez dentystów na całym świecie zabieg wybielania zębów.

LM  ProPower Combi LED

To najnowocześniejsze urządzenie dostępne na rynku, stosowane podczas zabiegów higienizacji. Gwarantuje 100% satysfakcję z przeprowadzonego zabiegu. Usuwanie kamienia nazębnego i osadu przy pomocy urządzenia LM ProPower Combi LED jest w pełni komfortowe i bezpieczne. Pacjenci uważają że jest dużo bardziej przyjemniejsze od tradycyjnej piaskarki-szybsze i bezbolesne przez co nasze higienistki uwielbiają prace tym urządzeniem.

System wybielający PrevDent

PrevDent CrWR to nowoczesny system do wybielania zębów i naprawy szkliwa, do zastosowania w gabinecie stomatologicznym. Szczególnie rekomendowany dla osób, u których występuje nadwrażliwość zębów lub inne metody wybielania zębów okazywały się nieskuteczne lub bolesne. PrevDent CrWR jest bezpiecznym systemem wybielającym, zgodnym z wymogami UE, do zastosowania w gabinecie stomatologicznym.